Тренер з плавання для дорослих та дітей, у чому відмінність

Водна програма сучасних фітнесцентрів представлена одразу у кількох напрямках. Це спортивне та оздоровче плавання, дитяче, раннє та малючкове плавання. А також заняття для вагітних та людей з обмеженими можливостями здоров’я.

Одного єдиного сертифікату чи диплому у цих напрямах немає, тож саме у цьому полягають головні відмінності тренера з плавання для доросліх від тренера з дитячого плавання.

http://ua.1swim.com.ua/wp-content/uploads/2021/12/LOGO-150x170.jpg

Тренер зі спортивного та оздоровчого плавання займається навчанням плавання з нуля школярів та дорослих, постановкою та покращенням техніки, підготовкою до спортивних змагань, а також роботою над загальною фізичною підготовкою. Корекцією стану здоров’я (захворювання хребта, суставів, захворювання що повязані з гормональною, дихальною чи серцево-судинною системою і т.д.). Для практики у цьому напрямі потрібні диплом про відповідну вищу освіту та розряд зі спортивного плавання.

Тренер із раннього плавання займається з дітьми від 1 -5 років. Головною відмінністю буде спрямованість занять - ми займаємося раннім розвитком, що має на увазі перебування у водному середовищі. Вивчення техніки плавання не є основною метою занять, але при правильному підході навіть у такому ранньому віці можна сформувати відмінну базу для подальшого вивчення спортивних стилів і, звичайно ж, навчитися самостійно та безпечно плавати, сформувати правильну культуру поведінкі у воді. Мета таких занять - створення сприятливих умов для правильного дозрівання мозку, гармонійного розвитку нервової системи дитини, що надалі позначиться не лише на її фізичних, а й на емоційних та інтелектуальних скілах. А також здатності відновлюватися або протистояти різним захворюванням протягом всього подальшого життя. Адже за всі функції нашого організму відповідає мозок, а в період раннього дитинства, коли він ще на стадії дозрівання, нейронні зв'язки активно формуються та зміцнюються саме під час рухової активності.

Розробкою та дослідженням методик раннього та малючкового плавання займаються методичні центри просунутого раннього плавання, тому для роботи з віком 1-5 насамперед важливі саме їхні сертифікати. Для практики в цьому напрямку тренеру необхідно мати як мінімум три сертифікати: про роботу з тоддлерами (1-3 роки), сертифікат про постановку техніки (плавання з дітьми від 4 років), сертифікат про корекцію рухового розвитку. Незаперечним плюсом будуть профільна вища освіта та розряд зі спортивного плавання.

Тренер з малючкового плавання працює з дітьми першого року життя. Це, мабуть, найскладніша з водних програм. Тут, звичайно ж, немає й мови про навчання плаванню, а тому що точно не має значення – це спортивні досягнення тренера.

Залежно від віку та потреб малюка програма вирішує різноманітні завдання: м'яка післяпологова адаптація, нормалізація м'язового тонусу, корекція (загини корпусу, повороти та нахили голови тощо), своєчасне та якісне освоєння рухових навичок, наявність яких свідчить про правильне дозрівання мозку та нервової системи малюка. І, звичайно ж, гармонійний розвиток в цілому.

Для практики в цьому напрямку тренеру необхідно мати як мінімум чотири базові сертифікати - про плавання з новонародженими (аквапатронаж), плавання з дітьми першого року життя (базовий курс), техніку «усвідомленого занурення» та дитячий масаж. Великим плюсом буде сертифікація у більш поглиблених темах за цими напрямками.